Teksti Origjinal

Gjirokastra ime fjala mjalt e kenges ku
dhe guri flet o moj me gjuhen e zemres
me gjuhen e zemres me gjuhen e xhanit gjirokastra ime moj kurore vatanit

REF.
( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere
sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

kurore vatanit lare me flori
zoti vet e gdhendi moj kete mrekulli
qe te jesh e para zoti vet te zgjodhi
dhe nje mal me hyje moj per mbi ball ta hodhi

(ref( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere
sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

ne rruget e tua gdhendure me gure kendova
qe foshnje moj sa u bera burre
drite kam ne zemer
drite kam tek syri ti per mua nena moj un per ty jam biri

(ref( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020