Teksti Origjinal

Ti cfare je ?
Ti cfare je e cfar menon ?
Je nje hic q asgj s kupton .
Ke imazhin e nj fshatari
Ke lehjen e nje zagari
Ule koken e mos u ndje
Se neve nuk na njeh
Se ke dgju akoma
Se kush flitet nga kjo zona
Provoje me bo provokim
E t shtrojm n koma
A e ke pyt veten se cfar je ?
mos u krahaso me ne
Se je I vogel nuk na sheh
Ndoshta me fjal t vogla po menon q po flet shum
A ta boj ni korrigjim
Kujdes mor harabel se ta hedh shpin n'er

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020