Teksti Origjinal

Ti fle ne krat e shpirtit tim
Atje vec zemra te shikon
Por syt e mi me lot t'kerkojn
Behen xheloz kur ste shikojn

Se kam te leht por me pelqen
Per dit te falem si kanjer
Ti ndoshta jo se ke problem
Bej sikur sdi por smund ta them

Ref:
Se di se c'far po me fshehin
Kto buz qe me puthin
Kto sy qe me vidhen
Kur t'shikoj
I tretur jam se te dua
Nga puthjet qe mua mi fal
Kur nuk dua ti shijoj

Un jam si djell kur ti me ngroh
Te dua ndaj mos u largo
Un jam si hen kur ti me ftoh
Lerm te jetoj me sy t'shikoj

Dhe nje pik loti n'syt e tu
Kushton per mua sa nje jet
Dhe nje pik loti n'syt e mi
Nuk thahet mijra vjet

Ref:
Se di se c'far po me fshehin
Kto buz qe me puthin
Kto sy qe me vidhen
Kur t'shikoj
I tretur jam se te dua
Nga puthjet qe mua mi fal
Kur nuk dua ti shijoj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020