Teksti Origjinal

Ne dashuri gjithmon ka humbje dhe fitore
Sa fat qe kisha une me ty
Dhe kush ka humbur ngushellohet me faxhore
Cdo nat Matild mendoj per ty

Ty te kam xhan Matilda
Te dua te duaa
ta dish se me tjeter ste ndrroj
Kur jom larg teje Zemer
Ti se din sa vuaj
Me tjeter ty ste tradhtoj

ty te kam xhan Matilda
te dua te dua
ta dish se me tjeter ste ndrroj
kur jom larg teje zemer
ti se din sa vuaj
me tjeter ty ste tradhtoj

Dy syt e zi une do ti puthi se jon te mira
Dhe buzet qe jan si qershi
Sa po me djeg e dashura
Kjo dashuriaa
Dhe po do vdes do te vdes tek tii

Ty te kam xhan Matilda
Te dua te duaa
ta dish se me tjeter ste ndrroj
Kur jom larg teje Zemer
Ti se din sa vuaj
Me tjeter ty ste tradhtoj

Ty te kam xhan Matilda
Te dua te duaa
ta dish se me tjeter ste ndrroj
Kur jom larg teje Zemer
Ti se din sa vuaj
Me tjeter ty ste tradhtoj

Ty te kam xhan Matilda
Te dua te duaa
ta dish se me tjeter ste ndrroj
Kur jom larg teje Zemer
Ti se din sa vuaj
Me tjeter ty ste tradhtoj

Ty te kam xhan Matilda
Te dua te duaa
ta dish se me tjeter ste ndrroj
Kur jom larg teje Zemer
Ti se din sa vuaj
Me tjeter ty ste tradhtoj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020