Teksti Origjinal

e terhiqnin aventurat dhe lojrat pa fund
udhtimet e largta dhe fitimet pa mund
e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
e terhiqte bota e enderrave
jeta pa brenga shume
i donte ditet plot me diell dhe netet pa gjume

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton

e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
ajo kerkonte mbreterin e humbur ne fjal
ter bota qeshet me ze
por askudh se ndal

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton 3x

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020