Teksti Origjinal

Ne zemren tende
Smund ta gjej veten
Vendin qe pata
E paska zene nje tjeter
Ne buzet tua
Tash tjetra shkrihet
E kurse mua
Vendi vend sme zihet

x2
Ajo te perkdhel
Dhe ne vesh te flet
Qe ti mos te kthehesh
Sot e 100 vjet

Me the se isha per ty e para
Mallkuar qofshin netet qe ti fala
Ne buzet tua
Tash tjetra shkrihet
E kurse mua
Vendi vend sme zihet

x3
Ajo te perkdhel
Dhe ne vesh te flet
Qe ti mos te kthehesh
Sot e 100 vjet...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021