Teksti Origjinal

Ai shokt e mi

Ma ka lan xhig nji Pashi
E kish tezen n'kojshi t'mi

E kish tezen n'kojshi t'mi

Ardhke dimnit ardhke veres
Rak tak tak m'i rake deres

Rar tak tak m'i rake deres

Ref...
Pasho moj Pashi
Pasha mue pasha ty
Ran do nriklla ran do krushq
E na shkoj dashnia huq

Ai shokt e mi

Pak pa u ba Pashia nuse
M'i lan faqe buzt e kuqe

M'i lan faqe buzt e kuqe

Kur Pashia shkoj te burri
Si me m'ra ne kry me guri

Si me m'ra ne kry me guri

Ref...
Pasho moj Pashi
Pasha mue pasha ty
Ran do nriklla ran do krushq
E na shkoj dashnia huq

...

Aii shokt e mi

E kam pa niher Pashin
Me vjehrri kish dal n'Prishtin

Me vjehrri kish dal n'Prishtin

Her kqyr un her kqyr Pashia
Thash po kallet flak çarshia

Thash po kallet flak çarshia

Ref...
Pasho moj Pashi
Pasha mue pasha ty
Ran do nriklla ran do krushq
E na shkoj dashnia huq

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020