Teksti Origjinal

Ti u bone nuse moj Ramize
E sonte po shkon aman aman
E sonte po shkon

O nana jote e bukra Ramize
Qan e te uron aman aman
Qan e te uron

Pellumbeshe e bardhe moj Ramize
Nana po t'uron aman aman
Nana po t'uron

Baba edhe vllaznit moj Ramize
Per dore t'kan marr aman aman
Per dore t'kan marr

...

Banu nuse e mir moj Ramize
Vjehrren ta ndegjosh aman aman
Vjehrren ta ndegjosh

Banu re e mir moj Ramize
Vjehrrin ta nderosh aman aman
Vjehrrin ta nderosh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020