Teksti Origjinal

Vetem jam vetem si kur me pare
Lotet shpesh po me tradhtojne
Turp s`me vie s`ka kush ti shikoj
Se jam vetem si kur me pare
Kjo zemer e imja nuk diti te hesht as te denoj
O sa i etshem jam per grimce te dashurise
Diqka qe do te mbys kete kenge t`piklluar ne gjoksin tim

Kujt do tja shpreh pikllimin tim
Kujt do ti them se sa enderroj
Prap te te marre ne perqafim
Prap t`ledhatoj

Kujt do tja shpreh pikllimin tim
Kush do t`me pres kur t`vi n`shtepi
Me ke do te ulem ne tavoline
Ne shtrat me ke te bi

Kujt do tja shpreh pikllimin tim
Tash ku krejt eshte pluhur hi
Zemra si dyll tash kur mu shkri
Qeshja mu ngri

Kuj do tja shpreh pikllimin tim
I vetmi shok me ishe ti
Ty t`pata ne jete te vetmin ngushllim
Ty dashuri

Kujt do te ja shpreh pikllimin tim
Kujt kur perjete vetem do te jem
Vet e me mire fryme mos te mar
Gjalle te mos jem

Kujt do te ja shpreh pikllimin tim
Kur ska as kenge fjal as tregim
qe do ta thoshte sa po dhemb jeta pa ty

Kujt do tja shpreh pikllimin tim tash Kur krejt eshte pluhur hi
Zemra si dyll tash kur mu shkri
Qeshja mu ngri

Kuj do tja shpreh pikllimin tim
I vetmi shok me ishe ti
Ty t`pata ne jete te vetmin ngushllim
Ty dashuri

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021