Teksti Origjinal

Kur njeri tjetrin ne zjarr te luftes
sa here plaget i lidhem ne
Fjalen te duam patem ne buze
gjer sa te vinte pranvere e re

dhe permes gjakut erdhi liria
por koha prape na thiri ne
ndaj sy pafjetur na do liria
gjaku i saj nder deje na reh

Nuk eshte e lehte rruga jone
djell e furune mban ajo
dhe mbetem te dy bashkluftetar
mes shokeve tok te pa ndare

Ne jeten tone rrezaton
nje dashuri qe s' mbaron
e lindi ne krahet e saj rinia

Kalojne vitet por dashuria
ashtu si zemra moshe nuk njej
dhe dashurine si kjo e jona
per femijet tane urojme ne

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020