Teksti Origjinal

Ne nje lendine atje te vendi ku u njohem
Nje dite maji qe sonte e kujtoj
Permbi nje gure dy emra kisha shkruar
Edhe nje zemer me fjalen dashuroj

Ne nje lendine atje te vendi ku u njohem
Atje ka lind edhe puthja jone e pare
Kaluan vite nuk e kam harruar
Kudo qe shkoj me vete un e marr

Ref.
Kudo qe je dua te jesh mir
Me ploteso vetem nje deshire
Lutu per mua dhe per dashurine
Lutu se endrat ikin me nuk vijn
(2 here)

Ne nje lendine atje te vendi ku u njohem
Nje dite maji qe sonte e kujtoj
Ne mes trrishtimit e fika cigaren
Per te te thene se vec per ty jetoj

Kaloj un shpesh andej nga vendi vjeter
Por endra qe un thur nuk mund tani
Lotet e mi ngjajne me pika shiu
Yjet qe shikoj me ngjajn me ty

Ref.
Kudo qe je dua te jesh mir
Me ploteso vetem nje deshire
Lutu per mua dhe per dashurine
Lutu se endrat ikin me nuk vijn
(2 here)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020