Teksti Origjinal

Me erdh nje leter nga Kosova
Hajde djalo se t'harrova

T'ka harrue nena shkrete
Hajde djal mos rri n'gurbet

Hajde te shkojna ne Prizren
Se atje kem t'bukrin vend

Hajde te shkojna ne Ferizaje
Se atje kem babe e nane.

Hajde t'shkojna ne prishtine
Se atje kem gjithe shoqnin

Hekim malle dhe kendojm
larg atdheut mos t'jetojm.

Albumi:Kuvendojn dy motra

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021