Teksti Origjinal

O sec' mora rrugen more vajta ne mulli
Aman Minulla, derman Minulla
Te ma bluash grurin si per bakllava (2x)

A c'me eshte prishur vija si per adylla
Aman Minulla, derman Minulla
Te ma bluash grurin si per bakllava

A c'me eshte prishur vija si per adylla
Aman Minulla, derman Minulla
Ma bluaj te bute si per bakllava

Qe ta bluaj me te bute do der' ne sabah
Aman Minulla, derman Minulla
Pse s'ma blojte grurin si per bakllava (2x)

Nuk rri dot se kam nje vjehrre me ben maskara
Aman Minulla, derman Minulla
Pse s'ma bluan grurin si per bakllava

Nuk rri dot se kam nje vjehrre me ben maskara
Aman Minulla, derman Minulla
Pse s'ma bluan grurin si per bakllava

Nuk rri dot se kam nje vjehrre me ben maskara
Aman Minulla, derman Minulla
Te ma bluash grurin si per bakllava

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020