Teksti Origjinal

Sec e zuri kengen o nje bilbil
cma kenaqi zemren oo
cma kenaqi zemren oo

Kendon bilbili me ze te rralle
dhe zemren ma mbush me mall 2x

O bilbil o kengetar qe kendon me yll te pare
po un ty te porosita
mos kendo pa dale drita
se na le vajzat pa gjume
ato kane endrra shume
ti me thua vajzat s'flene
Jo nuk flene..

Jo, jo kenga e bilbilit vajzat nuk i zgjoi
Toke te re celin sot o bilbil kendo
Neser gruri do te rritet dhe me shume se dje
Bashke me to o bilbil kendo...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020