Teksti Origjinal

STR I

Mir dita m’erdh dita
Veq bash me qef se kom prit a…
M’shkoj jeta e u gerdita, tu ra n’dhipa tu jetu hala n’tripa si n’stripa
E tu ra n’tipa si miza n’mut veqpse I ka ra mi pa n’gjipa
Per ata, si t’lind dita, hala pa t’kfill drita u kfill qika
N’ftyr u shihka qe u idh shminka
Un merdhina riqka kjo qysh rrika n’miniq e shtiklla
A po...se modelet e kerreve t’reja edhe te thoba makin tela
Pa lek plot dhipa t’reja t’vjetra,
Trut qu gjeja para komve kur i pakohet KUPEja
I vyn garderob pak ti qu bleja
Do tesha t’reja, bleja edhe dy here tjera e u fitu beteja
Se n’kit ven t’mjer pa problem, me lek vjen cdo sen
Edhe femna bjen...me pak ma shum problem e pak ma shum lek edhe feja bjen

HOOK

STR II

Sa rri te shpija, vjen e m’shtohet melankolija
Kah pi ni tingujt qe mi bjen melodia
Se jeta sjell pamje t’kqija
Kur lyp me hanger n’skamje fmija
N’mramje si me ramje t’lira
Me lon me t’shti n’tripa xhelozija?
T’mjegullohet pamja definohet skamja
N’lajme: “Tu menu qe i rregullohet ngjarja...djali e shet nonen se i duhet parja”
Si ftofti n’eshna t’mija
Ka hi hajnija kah hierarkija, gjinja tu ble gjipa
Pi lekve t’mija me lekt e tuja direkt te shpija
Tu investu n’tulla, e klim n’mur me pulla
Pa e diktu kta qysh o puna.
Tu honger na mes veti si pitbulla me barqe t’unta
Na n’rrug ju n’karika t’buta t’likures tu nejt kejt Cool a?
Nalu se nuk ki mi vazhdu ditet e nesermit t’sigurta
Kur qiri shymet...qarten edhe fjalt e urta

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020