Teksti Origjinal

Kam nje kenge per te kenduar
Kam nje dert per te vajtuar
Nje semundje e pasheruar oooo
Qysh nga shekujt e kaluar..
Qaj moj zemer e palgosur
Vajto ti moj nena plake..
Mergimi djemt ti ka sosur
Ikin e ste vijne prape....
Qan nena me ligje plote
Na ikin djemte neper bote
Ceshte keshtu o i madhi zote..
Vene me kembe i vijne pa koke...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020