Teksti Origjinal

I

2x
e mos tu pift rakija e kuqe
ti moj tjarnane o sa e bukur je
2x
i kam dyshishe me raki
o hajde sonte ne te dy mej pi

II

2x
mos tu pift moj rakija e bardhe
ti moj vajze e re sa e bukur je
2x
ikam dy molla pa kafshu
sonte e dashur ti fal qe te du

III

2x
mos tu pift moj rakija e bardhe
ti moj tjarnane o sa e bukur je
2x
i kam dy shishe me raki
hajde sonte ne te dy me i pi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020