Teksti Origjinal

I
deri kur rinia tuj u tret neper gurbet deri kur nana me kajt per djalin e vet deri kur me nejt me mall te nanes lokes deri kur me ndertu mykin e EVROPES si gurbetqar ne evrop po edhe ne temen tok si i hupt i harrun qishtu neper bot i harrumkaniher nuk po di as kah jam nis um ka marr malli me shkel edhe pragun e shpis mka marr malli oj nan besom se sjom kah te rrej me te kap ni her perqafe qat´her pak ma mir flej mka marr malli edhe per lloqin e kosoves me ngreh at ajr te mir se grykes se rugoves po nuk e di do shok po edhe ata jan shkep mka marr malli edhe per ata pak qe jon met mka marr malli edhe per ma te voglin sen mka marr malli per at ven u
mka marr malli per at ven mka marr malli per at ven

ref:
si ne udhkryq pres po nuk e di qa pres
edhe pse kjo pun ma shum na u ka ban ves po ecim e po ecim po nuk e dim ku shkojm
po lypim diqka qe moti e meritojm (2 her)

II
po qka me ban shok qishtu na E ka SHKRU me mall te nanes e te babes na me jetu me punu bre kuku per punen qe e bojm ata buk qe e dajm na me lot e hajm qa osht kjo jet kshtu hajde tash ti kallxom dikush mir e dikush keq po jeton dikush sefa e dikush mall per vlla dikujna nuk ja nin dikujna shum pak ja man jeta e till valla kur jeton ti me mall kur se din ti shok as vet kah ke ardh se shqiptarve ne pergjithsi na u ka perzi as anej as knej as me mu as me ty dikur ishum vllazen edhe me kojshi e tash veq ni TUNG ai ma shum sdon me ni hajt se kur te vjen pushimi e cakkrojm goten se vlla e kom qata qe shqiptar vetit i thot .

ref(2 her)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021