Teksti Origjinal

[Big Basta]
Aha 2010
Ok njerez jashte godines behuni gati
merrni fryme thelle
ketu bie zjarr,ka panik dhe po zhduken pallate
Jam ketu per shpetim bashke me shkelqesine e saj
Per ty mund te kete pak sens po per mua eshte nje bum
Per sa kohe jemi ne skene japim vec show
Hey ketu para pranoje pranoje faktin
arsyeja qe ti ma ke nevojen eshte talent
yeah..hey.. sot t i japim fund
jemi t gjithe ketu qe t i japim fund
2010 hey hey

[Jonida]
Kam pare te ngrihen dhe te rrezohen
Keta vijne ne jete nga nje gabim
Duan pjese nga fati im
Me imponohen sikur sjane fajtoret
qe hodhen njerez ne gremine
prapaskena pa kuptim

[BB] Un' nuk heq do-o-r
[JM] E kam ne do-o-r qe te qendroj dhe s i pengoj

[Ref] Sjane ne boten time
flasin gjuhen time
duket sikur ndihen shume me mire se un
Sju degjohen fjalet
fshihen prapa kraheve
Duhet qe te ndalen ndalen ndalen
Sot t i japim fund!

[JM] Duhet qe te ndalen...

Une e shoh jeten si sfide e kohes
Ndaj ndihem gati dhe skam frike
E di ky eshte momenti im
Mijera vargje i dedikohem
parodive ne muzike
jepi fund kesaj politike

[BB] Un' nuk heq do-o-r
[JM] E kam ne do-o-r qe te qendroj dhe s i pengoj

[Ref. 2x] Sjane ne boten time
flasin gjuhen time
duket sikur ndihen shume me mire se un
Sju degjohen fjalet
fshihen prapa kraheve
Duhet qe te ndalen ndalen ndalen

Sot t i japim fund!

[BB]
Degjohen zera se nga larg ndihen mire
Duruan per shume vjet edhe nje moment shkelqyen
Cdo paparazzi ndalet kur une bej levizje
Atehere u them atyre "vetem kaq dini?"
Mjaft produkteve qe nuk e nderojne veten s u them se jam i vetmi qe une perfaqesoj shtetin
Kthehet koha riciklohen negativet
Ky eshte revolucioni per te mbajtur gjalle muziken

[Ref] Sjane ne boten time
flasin gjuhen time
duket sikur ndihen shume me mire se un
Sju degjohen fjalet
fshihen prapa kraheve
Duhet qe te ndalen ndalen ndalen

[BB] STOP!
[JM] Sot t i japim fund!
[BB & JM] Duhet qe te ndalen
Sot t i japim fund!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021