Teksti Origjinal

Dy te mirat poe flejne vetun
Po shkon djali ja u rreh penxheren
Motra e vogel ja qel deren
Ja cel deren tuj gjimue
Hajde sherr pse je vonue
Hin permrena sherr ma shpejt
T’ kem thirre sonte me me hjek keq
S’kem shtru shume vec tre dysheke
Dy te lite e nje te leshte.
Shtyju moter ta shtim nermjet
Do tja nxjerrim shpirtin krejt
Mos ta njoh as lokja e vet
Si t’nvet nana ;ku je kane?
Thuj dy patrulla mu mka zane
Me kan rreh mkan ba nishan
Gjysmen e zemres s’ma kane lan,
Kurre nuk bah’na qysh jam kane.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020