Teksti Origjinal

SHume vleft qe Rrall e gjen, Ni ndjen qe per ty vlen,
Mu shkurtoj jeta tu menu per ty,Se je diqka se sun e blen,

Ni knaqsi osht niher n'jet, Veq anti qe shijohet,
Je n'zemer e ki me met, Je perjetim qe niher bohet,

Ki derdh lot n ---- , T'kom shtrengu e ti kom fshi,
T'kom kqyr n'sy kto mir e di, e tkom thon se jom me ty,

ej bukuri ka me ty shpija, kur te .... durve t'mija,
nuk ka fjal qe folem tash, neve na pershkrun veq perfeksija,

kom lyp kom lyp nashta pak shum, ki gjdo t'mir qe na rethon,
Zoti t'qoj qysh t'du un, Ti gjdo t'mir ma zavenson,

REF:
two hommies in the game, when you cry I fell the pain,
LILY love that's the name, what you feel I fell the same,

Je yll qe bjen prej qiellit, e m'pletson mu deshir,
Rrxon si rreze djellit, m'bon muni mir,

Dit e hanes shum me vler, Qe shon drrit naten n'qytet,
yll polar qe nuk ka tjer, e un me ty kurr nuk jom vet,

ulem bashk afer kaminit, poezi si dit me dill,
tu i kalu krejt ditet e dimrit,tut thirr n'emen trandafill,

--------------------------, syt e tu i sho un krejt,
Qiell bon drit si shej rrespekti, e ndreqimit sja nalin ret,

si n'alfabet ti krejt dashnis, merre ----- mu terhek se,
kur t'sho ty un sho ma shum si, bukuri te ni prices'she,

Ndjen edhe qan tu ra, qe pershkruhet me ni fjal t'art,
qashtu kom adranalin, si ni fmi kur merr dhurat,

fjalt jon te teperta, gjdo veprim ish kon hag,
gjdo poem qe shkruj per ty, e gjdo rresht me doket pak,

2x REF:
two hommies in the game,when you cry I fell the pain,
LILY love that's the name, what you feel I fell the same,

Je yll qe bjen prej qiellit, e m'pletson mu deshir,
Rrxon si rreze djellit, m'bon muni mir,

jou jou jou jou jouu.. girl, you like my future,
I just wanna show you girl how much I Love Ya..

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020