Teksti Origjinal

Hej qysh se ulev o kjo dit e gzodit
Lev me ta o do kokrra loti
Per kta djem o qe po largohen
E spo din o se ku strehohen
Qasht kjo ikje bre varg e varg
Prek atëdheut me shku aq larg
Qasht kjo turm o qe spaska tsosun
Heeej qysh me lan o vendin tplagooosur
Heej q`jan kta djem qe kan marr dete
A mos vall kto jan termete
Q`jan kta t`ri o qe poj lan nanat
A se din o se jau plasin zemrat
Aman burra o meu durue
Plagt atdheut o mos me ja shtue
Kshtu se don demokracia
Heeej ju don n`sofer Nan Shipnia

Heeej Aman djem o rrini nven tjuej
Mps lakmoni n'token e huje
Se shiptari gjith ka pas derte
Por me ik se ka pas adete
Fjal e urt na ka met nga pleqte
Guri ran peshn n'ven te vete
Sjau tret eshnat dheu i botes
Heeej lat pergjyms sofren e Kosooves
Heej Po bajm qmos o per meu bashkue
Padrejtesisht na kan coptue
Pamvaresisht o nga hallet tona
Jem shiptar na njeh gjith bota
La stambollin Skenderbeu
Heeej per me u kthye prap te atdheu

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021