Teksti Origjinal

Dri a Dri o i ziu Drin
Tu thaft shtrati
Ne te raft mbi ty
Kur te vijn o
Shoqet me m'taku
U tregosha
Fmin qe e kam shkru
E kam shkrue
Nan me lot e mallit
Ne gjergjef kam vu
Dy syt e djalit

Kur te dridhet
Hana permbi varr
Breg me breg o
Po m'kerkon ni djal
Kur ta shofish
Diellin tuj prenu
Kujto nan
Se cuca t'esht martue
T'esht martue
Nan me gurt e zallit
E percollen ne nuse
Zogjt e malit

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020