Teksti Origjinal

A jom kan i i fort e i gjall
se kum pas gravitet te nalt aha
per ata qe se din une jom prishtin
qaty ku thmija lind qaty ku skamja lind
qaty ku qdo sen nis dhe mbaron
protesta e 81 ka pas edhe ma ron
don a sdon jeta te imponohet ne vendin tem
bjen viktim e lakmis t'njerzve trent
pas pares e lluksit e kerreve te shtrejnta
kavrubave e klubave me shipka te argjenta
njerzit me maska qe doken sikur fytyra
bojn projekte maketa plot me ngjyra
per venin tem mbeten vetem te tilla
ndron veq ngjyra e kerreve te tija
a te kan msu qe nuk vjedhet shpija
pa u vjedh shpija svjedhet kojshia thot:

ref:
loja mebt e njejta ooo me sene t`verteta ooo
loja mbet e njejta ooo me sene t`verteta ooo

arma jem e vetme jon kta rreshta
qe kurr nuk heshta
qe nuk e deshta robriiin
padrejtsin nuk e fsheha
po e shpreha me fjal te thjeshta
kohet e 97 e 98 esht dikush
po rreh gjyks ktu per rep a ?
une repi jom vet suksesi flet vet
un jom repi qe she e di kush del
e u dal diku i djegs se edhe ni jet
me pas nuk um del se
seki hije me fal se ki shije me fal
se ki dijen nalt se ki prishtinen ne asht
ne qit sheher kur reperat shtohen
sikur kpurdhat mas shpije
hahen e vlohen e bohen
stara me tri maica lara lara
DJ me dur te thyme po sho en andrra
qe bohen zhgandrra
veq me gips deri en fyt
qe dokenn si....robrit doku na dan skoll ry[p fiill bit
po bojn em gisht qendrimet e disave
qe i kom rebelo para 90 e save.

ref:
loja mbet e njejta ooo me sene t`verteta ooo
loja mbet e njejta ooo me sene t`verteta ooo

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020