Teksti Origjinal

Vjollca Buçaj...
Te me zgjosh moj nane nga gjumi
Porsa te zbardhi drita
Porsa te zbardhi drita moj nane

Se do te shkoj ne bahçe moj nane
Me mbledh trendafila
Me mbledh trendafila moj nane

Se bashku...x2
Hajde ne bahçe shif njihere
Moj lulja e allit
Ne deg te molles çe fryn era
Shamine e beqarit

Ganimete Asllani...
Rreth e me rreth bahçes i rash
Djalin une e pash
Djalin une e pash o moj nane

Dhe me te une bisedova
Nen hije tek molla
Nen hije tek molla moj nane

Se bashku...x2
Hajde ne bahçe shif njihere
Moj lulja e allit
Ne deg te molles çe fryn era
Shamine e beqarit

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020