Teksti Origjinal

TREFISH

Teksti:

Strofa 1 (MC Kresha):

Pare llom inqizime, nuk po shihem hiq pi' timi'
studio up in smoke si mu kon te ura e Ibrit
reptura jem si fleta e librit e pren si zhileta ritmin
heada inspirimi, jom clean si me fshi me Vileda beatin
ta fuck't'up-itum tripin kur e bina super-timin
e kom dhon betimin qe kom mu kon reper prej fillimit
hejterat e palojn pidhin se jau rrehi zemren derisa te villin
gangsterat te na ta bojn "FËLËMË" masi t'vidhin
jena kthy prap per hejterat lajm i hidhun
pasha rrobt s'luftoj per titull po jeni t'dopt sa ju nxojna me bicikull
pull the trigger per ket gjungell
jena tiger, bmw, n'ajr jena krieger
ky sen o TREFISH, flowi shkelqen ma Shkelzen se Jetish
ky repish osht first class, domethon numer 1sh
kena per te ton edhe sjena selfish
me hi me neve n'beef n'boten e repit metesh veq ishhh

Refreni

Strofa 2 (DUK):

Ondra t'kqija? hajde kqyri t'mijat
me ra me flejt pritoj me shku te shpija
t'mbushum kufoma krevetin kryt n'jastek
m'vesin "qka je ka pret? hajde mo dek!"
ondra t'kqija? hejde meri t'mijat
me ra me flejt pritoj me shku te shpija
shtrengoj grushtat, takati o ka m'len
qona n'3:15 i zhytum n'ndirsen tem
ndoshta s'ka le nona burr veq s'ka le as kurv
kshtu qe shkapmu karit shko, se burr jom bo me kohe
e kurva s'lo ngat me m'ndejt, se jeta mo s'osht e shejt
n'fakt me kurva kur rin kurv je edhe vet
s'po foli per ksi me pare, po ksi n'muhabet
qe t'shet, me shtet per lek si n'ket rep t'cekt
nuk vyn grep per ta se vet dalin n'breg (perfekt)

Refreni

Outro (DUK):

Kresh qeta po m'shtin me kesh
why so serious son? thik gojes deri n'vesh

North-West collabo, for BloodyChuck
Trefish, MC Kresha, DUK, 039 Crew
and i thought my jokes are bad... ur killin me//

BLOODYCHUCK DUK MC KRESHA UR KILLIN ME
039 / TAVNIK
NORTH/WEST COLLABO

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020