Teksti Origjinal

kur ti te ndihesh keq
kur nata te vije drejt teje
dhe shkelqimi kur te largohet nga syte e tu
trishtimi te zbrese tek ti
per jeten e nje femije
dhe djajte e dites ty te te friksojne
ather eja tek une
mbylli syte edhe me perqafo
gjithcka iken larg
dhe mbetemi vetem ne te dy ne kete bote
kur vjen me buze ne gaz
dijejt te rrijne perqark
dhe era ndalon kur ti i kalon pran
ather eja tek un mbylli syt edhe me perqafo
gjithcka iken larg
mbetemi vetem ne
kur vetmia pran te vjen
dhe trishtimi lotin gjen
un ketu jam prap mikja ime
kur vjen me buze ne gaz
dhe gjithcka ndalon ne cast
une ketu jam prap mikja ime
kur ti te ndihesh keq
dhe netet te vijne drejt teje
dhe erat te ndalojn kur i kalon pran
ather eja tek une mbylli syt edhe me perqafo
gjithcka iken larg
dhe mbetemi vetem ne
kur vetmia prane te vjen
dhe trishtimi lotin gjen
un ketu jam prap mikja ime
kur vjen me buze ne gaz
dhe gjithcka ndalon nje cast
une ketu jam prap mikja ime
engjejt po kendojne
kan zbritur ketu ne toke
per ty

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020