Teksti Origjinal

Titulli: Vul Me Gjak
Artist: Mad Lion ft. Bardh Latifi
Teksti: Mad Lion

Jom lojtar perfekt hey n'qdo aspekt
Une e boj mas miri skom si tjert defekt
Prej zemres e qes edhe ty nuk ta shes
Krejt qka foli ti meri kshilla e mushe ni thes
Se jeta vazhdon nese se arrin ata qe don
Une e shprehi dashnin e mllefin n'mikrofon
Krejt qka kom i qes drejtperdrejt
Ti jetoje jeten drejt se jeta osht e shejt
Mos meno me ba ni hit a qysh me ba ni beat
Ti meno pak ma larg e jo qysh mu shit
Veq vetes ti boni gjithmon konkurenc
Jo si do qe kopjojn krejt e din skan egzistenc
Mos e shit shpirtin se dikur i bjen pizhmon
Se t'qesin tani kushte e t'kontrrollojn qa po knon
Ku ka ma ron kur ti veten e nenqmon
Edhe familjen e shoqnin per pak pare i harron

remember me baby
se nuk ka me pas ma kurr si na
e boj me zemer per pare mu nuk um ha

Njerzt qe i don e t'dojn ja nisin t'gjelozojn
E un knaqna per ta kur i shoh qe perparojn
Sa shokun e kisha pas qe m'kan kshyr per interes
Se me mu ska dollovere hey une prap i njejti mes
Jom lojtar i fort qendroj n'venin e pare
E kom zemren e paster e kom zemren e bardh
Per krejt munona mire po dikush nuk ta din
Ta kthen shpinen shpejt pak senet si ti mrrin
Se jeta t'sprovon sa t'jesh gjall ti mson
Hey parja so gjithqka edhe nese ki million
Per mu osht mision e per do iluzion
Per veti e ka secili kon don e ngon
Nuk e kom ate problem a dhez e nuk dhez
Se e boj me zemer tash rap-i po mer kthes
E jetoj jeten qdo dit edhe jom krenar
Dhe mburrem qe kom lind e jetoj si shqiptar

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020