Teksti Origjinal

Tuna :
Baba dimer gjysh i mir un
Nga ty kam veq nje deshir,
Te te jem modeseste pak
Nen pemen plot stoli
Ne dymbedhjet beje nje mrekullii
Te lutem gjyshi plak

Ref:
Kam share ladruar
Vall edhe ti kto fjal i paske besuar,
Ndoshta ka pak te vertet
Por do ta them kur te jemi vet.
Lerma lerma poshte pemes lerma
Le mesnate ma sjell si nje dhuarte
Let jet befasii per ket vit te rii...
Lerma lerma poshte pemes lerma
Vajz a djal atij le ti ngjaj
Bebi vitit ri do jesh nje mrekulli

Noizy:
Un e di se qa don ti...

Tuna:
Ti e di se qa dua
Me befaso ti mua mua muaa

Noizy:
Ja na erdhi viti ri
Sa jam i gezuar
Plot si ti dhe
Gjdo femi presim per ta festuar,
Bora zbardhi tej um tej
Fusha edhe male
Se viti ri do te na gjej tu bo...

Tuna:
Pasion kerkon
Qe naten mua mduhet nje qik
Pak plotesoma ket deshire
Jam si engjull me shiko
S'kerkoj shume paramendoo
Kam qene nje vajz e mire


Ref:
Kam share ladruar
Vall edhe ti kto fjale i paske besuar
Me beso se te gjitha keto
Genjeshtra jane...
Lerma lerma poshte pemes lerma
Ne mesnate ma sjell si nje dhuarte
Le te jet befasii
Per ket vit te rii...
Lerma lerma poshte pemes lerma
Vajz a djal atij le ti ngjaj
Bebi vitit ri do jesh nje mrekulli

Noizy:
Ora dymbedhjet
Mujmi mu pa
Mujmi mi bo
Krejt senet qe do,
Krejtat deshirat
Un ti plotesoj
Veq pak duhet
3 dhe loj,
E di e di shume mir
Qka don
Un e di qka te mungon
Mbylli syt
Mendoje deshiren
Se baba gjyshi ta ploteson..
Ta plotesoon...
Un te gjithe deshirat
Ty ti kthej ne realitet
Une jame plaku vitit ri
Gezuar 2012.

Ref:
Lerma lerma poshte pemes lerma
Ne mesnate ma sjell si nje dhuarte
Le te jet befasii
Per ket vit te rii...
Lerma lerma poshte pemes lerma
Vajze a djale
Mua le t'me ngjaj
Bebi vitit ri
Ish nje mrekulli...

Bashke:
Ja na erdhi viti ri
Sa jam i gezuar
Plot si ti
Dhe gjdo femi
Presim per ta festuar,
Bora zbardhi tej um tej
Fusha edhe male
Se viti ri
Do te na gjej tu bo...
Bebi vitit ri
Do ish nje mrekulli

...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020