Teksti Origjinal

Ghetto:
e dhezi Jointin..
menimet n'kry sum lojn rahat,
Get shkruj bonjav kejtve bajat,
pse po fol kur sum njeh ti veq pom sheh,
qa jom tu bo sot e qa kom bo dje,
beso jom i unt tu menu i lodha trut,
pse s'jom asi i but bash djal i urt,
po, jo s'muna me kon se zemra m'kan,
nese nuk e thom qa kom mrena Zoti m'vran,
se jeta o e shtir per tipat qe e lodhin kryt,
edhe naj dit menimet e mia kan mu myt,
une s'jom si ti man qe kurr n'jet s'ka vyt,
nese je gips un jom ai qe t'vozit,
repin e ndjej moti frrk ja nisa kti sporti,
jom shum i ri po jom veq i ni lloji,
a po kupton jom ai qe n'zemer fell t'pushton,
ti xhelozon m'thu Ghett kurr spo pushon.

Yeah OKay ky sen direkt pej zemre
Ghett Ghetto Geto Fresh yeah
respect per kejt ata qe kan dashni ndaj meje
yeah OKay let's go my bro Geto Fresh..

Geto Fresh:
e kom vrejt pom pelqen mnyra qysh jon ka folin,
se shum po kom qef kur per mu kryt pe lodhin,
sidomos kur vesin Geto ku met une vi qaty ku ti hiq nuk e pret,
haver s'jom rrit n'paqe me kejt senet te goja,
po jom i perkrym se um ka rrit nevoja,
sot e pshtilli kthena kah dilli e e'feeli,
sahere qi e ndrroj Hip-Hopin si faz ...,
e nese kom me thon diqka edhe des,
nuk ka vorr qe m'man para se ta qes,
ato qe kom me thon e sun e lo,
se n'dit t'sodit gjinja laramon jom bo,
folin per mu amo hiq nuk em njohin,
qa mujn me dit per mu kur 1 her n'jet em shohin,
e kur tum pash thuj veni vi di viqi, (?)
se vi e marr qanta kom para se tjert e flliqin, (?)


(qito 2 rreshtat e fundit s'pe kuptoj per qa o fjala) :L :s

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021