Teksti Origjinal

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Sikur era ik rinija
A po qan keshtu mandolina
Mbi qytetin qe po kote
Ku jeni o miqte e vjeter
Kah po na çon keshtu jeta
Era n`flokun tim eshte ndal
Per nje çast se ju po ktheheni

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e di tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Po ben sonte nate e ngrohte
Do te degjojme serish bahun
Teksa yjet do te bijne ne det

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

Bashke:2x
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020