Teksti Origjinal

D.M.K.
...
Po i lidh rimat edhe rripin si me paramanda
Pa patur nevoj per programa e per propaganda
Ashtu si marimanga ngre cark ky perandori
Un jam profesori eliminatori D.M.K. diktatori
Flasin shum per mua me hamendje pa ide
Si me qen apo pa qen apo gojedhen ti te drejt ke
Ti je viktim anonim thjesht nje numer sje askush
As fjalet e tua nese dikush gojen me fjal ty ta mush
Ka edhe me shum arsye se un jam djali ma i keq
Ka disa qe me njohin per engjull e disa qe me njohin per dreq
E dikush supozon edhe mendon se esht i pari
E u mbush skena e muzikes plot me rrota kari
As i fundit as i pari naper vena gjak SHQIPTARI
Dhe nese bota zhduket T.B.A dot EGZISTOJ
Le te flasin inaqoret se askujt nuk i ha kari
Deri sa te ket hip-hop T.B.A do MBRETEROJ
...

Ref:
...
Mir se vjen ne boten time ktu ti dukesh ashtu si je
Ska genjeshtra ska mashtrime por pasqyre perball ti ke
Ktu nuk lejohen njerz me 2 fytyra e maskime
Realiteti osht mesazhi i jetes time
...

...
Degjo ktu o nipce mos ju shit dajes V.I.P
Komplet koce kadar ske qa pret nga ky tip
E bllokuan televizorin imitusat ne gjdo hapa
O Gjerman ti o largove por shiko se qfar le mbrapa
Ja kta barbonat kta personat e maskuar
Njerzit japin pare ne Shqipri per tu degjuar
3miljon banor 2miljon kengetar
Leku ta nxjer dhle plaken ne TOP-FEST ne vend te par
Se per mua vlen me shum nje keng qe del nga zemra
Se sa nje muzik arixhu qe behet vetem per femna
Se kta jan shum te ceket skan kapacitet mendor
Fam e pamerituar kta jane amator
Le te marin frym kta azmatiket se u ka ardh dita
Le te hapen le te mburren le te vjedhin beat-a
Le te fryhen le te lyhen le te hiqen le te shkrihen
Qe te gjith kta nje dit si pluhri nga fshesa do bien
...

Ref:2
...
Mir se vjen ne boten time ktu ti dukesh ashtu si je
Ska genjeshtra ska mashtrime por pasqyre perball ti ke
Ktu nuk lejohen njerz me 2 fytyra e maskime
Realiteti osht mesazhi i jetes time
...
GaziBoy

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020