Teksti Origjinal

Hajde malenake
Duje lalen e
Hajde gushbardhake
Duje lalen e
Hajde moj boj esmere
Duje lalen e obobo
Hajde topsheqere
Knoqe lalen e

Hajde goc e lales
Ç'e hudh vallen e
Hajde gojsheqere
K'naqe lalen e
Hajde moj malenake
Ma jep fjalen e
Hajde moj gushbardhake
Merre lalen e

...

Si mesoj o karrocen e dylit x2
E morr çuni e çoj n'Shijake
Me i dhan pare nderrmen si rae

Ref...x2
Ti bre çuno gjetsh belan
Na ngatrove gjith dynjane

Si mesoj o karrocen e dylit x2
E morr çuni e çoj n'Tirane
Paren e dylit s'ja ka dhane

Ref...x8
Ti bre çuno gjetsh belan
Na ngatrove gjith dynjane

...

Ej çfar te donte trupi ty moj goce
Amon e

Trupi m'do fustan more djal
Amon e amon e x2

Ej çfar te donte dora ty moj goce
Amon e

Dora m'do sahat more djal
Amon e amon e x2

Ej çfar te donte koma ty moj goce
Amon e

Koma m'do kepuc more çun
Amon e amon e x2

Do ti blej moj goce ne pazar
Amon e amon e
Dhe per nuse goce ty do t'marr
Amon e amon e.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021