Teksti Origjinal

Pj.1
Edhe Lapsi nuk pe shkrun edhe Goma nuk pe fshin.
Edhe Loti nuk po ndalet kur pot e mendoj une …Ty.
a thua ku jan buzet qe sdi sa her I sheijova.
tash edhe pse jam ne vetmi kurr ata nuk I harrova.
pse nuk mundem te te harroj ka po shkoj po te kujtoj.
po e kujtoj qdo moment qe me ty bash na shkoj.
mir po shum ore e shum dit qe pa ty une kam ngelur.
Vetem nje second me ty te gjitha nata I ka shkelur.
Nta eshte e gjat gjumi nuk po me merr
Jeta nuk po jetohet gjith keshtu ne terr.
E Mendoj at Moment kur ne ishim bashk.
Si harroj ata dit kur vec ty te kam dasht.
Mengjesi eshte I bukur zogjet kur cicerrojn.
Prap pa ty po zgjohem lotet po me pikojn.
Eren po ta ndjej me ni leter te shikoj.
Me 1 Fotografi te vjeter qe si kujtim e Mbroj.

Ref.
Zemra Ime shum VAJTON
Ajo Tash Per Ty LOTON
Ti Mej dit Mir Kto VUJTJE
Sdo Ti Beja Gjith Kta LUTJE

PJ.2
Jeta eshte e till une shum von e kuptova.
E mallkoj at moment qe nga ty u largova.
E MAllkoj at moment qe te njoha ty.
Si Harroj ato Caste kur te kisha si Dy Sy…
Tash jam Ulur me 1 skaj te RrUGES E PO Mnedoj.
KU ME MBET NJE PERSON QE SHUM ME Dashuroj.
Ku me Mbeten ata sy qe per ta po tretem ku me mbet Ajo-na
Qe per te e Ipsha jeten.
A THUA KU PO JETON ?
A THUA A ME MENDON ?
A THUA KUSH TE LEDHATON?
E ME TE PERJETON.
A THUA EDHE TY PO TRETESH ?
APO E DASHURON ?
A THUA MENDON QE JE AFER E ME PERQAFON.
DUA ZERIN TIM QDO NAT TA DEGJOSH.
DUA DHE NJE HER E LUMTUR TY TE JETOSH.
“DUA VETEM EDHE NJE HER TE TE KEM NE KRAHUN TIM.
SDUA QE TE CMALLEM SE PA TY JAM SI JETIM”.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021