Teksti Origjinal

Jeta ime u be vjeshte me shi
Prej atehere kur ike ti
Po me djeg malli per ty
E pres te kthehesh perseri.

Ref:
Eja eja si pulebardhe
Fluturim permbi vale
Te fillojme aty ku mbetem
Kengen tone te vjeter.

Do te kerkoj qiell e mbi dhe
E te gjej atje ku je
Zemres sime tia heq mallin
Qe po digjet sikur zjarri,

Ref:
Eja eja si pulebardhe
Fluturim permbi vale
Te fillojme aty ku mbetem
Kengen tone te vjeter.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020