Teksti Origjinal

Nga syte e tu, nen qepalla,
vdiqa njeher pastaj u ngjalla X2

Piva uje ne dhjete burime
por s'u shua etja ime
ska burim qe te ma shuaj vec buzeve te tua
kalova ne 10 zjarre kalova, s'u dogja fare
buzen tende kur provova,
oooo cu pervelovaaa

Ma trazove jeten, fat edhe furtune
syte e tu liqenet ku mbytem unn

kush ka puthur buze prej cupe
kush ka pire prej asaj guve
i ka buzet plot me mjaltee

kush ka puthur buze te njoma
i ka buzet plot aroma
trendafil qe i vjen era
s'eshte ilac pranveraaa

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020