Teksti Origjinal

nje here une ty te dashurova
nje her zemren ta lendova
nje her un te thashe ty
te dua shume......

nuk e di si shkun endrat
per nje qast na huben zemrat
stinet tona kan kaluar the pa ty

me shkuan te gjitha
shkove edhe ti
tani theras kujtimet
qe t'me kthehesh ti
se me tremb shpirtin vetmija
neteve pa ty
po me pikojn lotet
si shiu ne cati

se me tremb shpirtin vetmija
neteve pa ty
po me pikojn lotet
si shiu ne cati

sonte prap edhe tek mua
floke lagur e trishtuar
per nje qast mu drodh kjo zemer o sa shume
ate qast besova naten
ate qast besova endren
ne dy pjese e ndava moj vaj zemren une

me shkuan te gjitha
shkove edhe ti
tani theras kujtimet
qe t'me kthehesh ti
do te mbtesh mikja ime ne ditarin tim
nje her dashurova
veq nje here me ty

do te mbtesh mikja ime ne ditarin tim
nje her dashurova
veq nje here me ty.........

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020