Teksti Origjinal

SHQIPNI TE DUA SHUM SE TI MA DHE MU EMRIN SHQIPTAR TY TE DUA SHUM

Ref:Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

Noizy:
Sa nona derdhen lot sa trima hyn Nen tok per me pa shqipnin si sot
Te bashkuar te gjith tok
Jena sot ma t'fort se kurr
100 vjetorin tu festu
Me flamurin e shqiponjes se per kte jam tu jetu
doren n'zemer e mbaj me Lot te gzushem Po qaj sepse jam shum krenar krenar qe un Jam shqiptar
I kujtojm qe gjith ata qe e dhan jeten per shqipnin sakrificat qe kan ba qe na sot te jena 1
Sikur Ismail qemali ngren flamurin midis vlores
Per ti then gjith botes jena fmijet e shqiponjes
I shoh fmiet kuq e zi qielli toka kuq e zi shperthej ne lot kur po shoh vec kuq e zi nga kosov Nona loke nisen trimat krejt nkom midis eres dhe stuhijes mu bashku krejt n'vlore
Maqedonia po afrohet sebashku me camerin per dy krenat e shqiponjes per te madhen shqiptari

Ref:
Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

Noizy:

Ai ke ngju kur thojn ma t'vjetrit guri ktu peshon ma shum
Ose kur e ndrron shtratin smund e ban te njejtin gjum
Se duhet era e jastekut dhe jorganin qe te ngroh ashtu ti je per mua shqipni moj Nona loke
Pavarsisht qe do kan ikur dhe jan rritur n'perendim
Situatat familjare I larguan n'emigrim
Por besom qe me zemer dhe me gjak jan gjith shqiptar
Sepse Un jam njo prej Tyne dhe mu mke deshmitar
Jan me miliona sikur un qe Ty te duan shum
Jena rrit me thrrime edhe Ty nuk te harrum
Sepse aty I kena gjyshat dhe katra gjyshat e ton
Aty un do varrosem amanetin e kom Lon
Ska rendsi kush jena sot dhe gjat rruges ca jem bo
Se harroj prejardhjen Se familja asht numer njo
Jena ktu ty me te mbrojt mos me humb identitetin
Mos me cu dhe munin Dom qe per Ty kan bo ma t'vjetrit

Ref:
Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

fitoren nuk e solla por e gjeta fitoren mes jush
lirin jo nuk e solla por e gjeta lirin ketu mes jush

Ref:
Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

OOOO SA MIR SA MIR me qen SHQIPATAR 2X

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020