Teksti Origjinal

Kam vite qe jam larguar o shoket e mi
me ka marre malli shume
jam dhe kurbetli
oo o shoket e mi (x2)

Dasmat tona me mehalle
me saze e violine
dua te shikoj ata burra
kur kendojn aty
oo o shoket e mi
dollibashi jepte urdhra dhe nuk behej dy
burrat me bardhak e pinin te shkreten raki
oo o shoket e mi.

Kenga, dollia, shendeti o sa bukuri
sa dua te te sherbej oo te jem yzmeci
oo o shoket e mi
sa dua te te sherbej oo te jem yzmeci
te mbaj nje peshqir ne dore, bardhak a cini
oo o shoket e mi.

Kur te kthehem nga kurbeti me mallin ne gji
bashk me juve do ta ngreme shendet e dolli
ooo o shoket e mi.(x2)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021