Teksti Origjinal

....................................................
Sack may deg bech tqi nonen dboj
Keshe po thom diqka ..........
Spo ta mushi synin po tqi nonen t'ngrehi zhag
Qysh jom...... taksirati tzen ta lo thiken nbarg
Hec ntko e jo per hava o papak
Ton ku kallabllak qa raki je ka man stav
Keshe pot kshyri shtremt me ni veten te nalt
E kryna kur dush qit pun ndaq qitu ndaq jasht
Po hec kogja gjon po knena rrugen kush sta lishon
Hec shtyju ma qanena edhe bone venin tond
Qa raki po kuqitesh si statu ruju po mer nthu

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021