Teksti Origjinal

ANXHELA :
KJO NAT E GJAT PO MDUKET ,NPAFUNDSI
KUR TSHOF TY ATJE DHE KUR UN NUK JAM ME TY
SE DI SI DO MBIJETOJ,KET NAT SI TA KALOJ
MBETEM PA FJAL,KUR NGJYRN E SYVE TA SHIKOJ
KALON NEPERKAMB,MA HEDH DOREN TE QAFA
KERKOJ TE TE AFROHEM SE PO ME MBYT VAPA
ME PAS ME LARGOHESH KREJT MELEKTRIZON
KERKON TE ME NGACMOSH,NXETESIN MA SHTON
PA TY KJO NAT E GJAT, S DO TA KISHTE LEZETIN
TE TAN I CON NAJER,KREJT PO E BAN KJAMETIN
VETEM DIKAN KERKON QE TA HUTOSH
ME SEMUNDJE TE PERJETSHME KERKON TE ME DENOSH
DESHIRA PO TPLOCOHET,UN PO NDJEJ SHUM VETMI
MENDIME XHELOZIE,MRROTULLOHEN SI STUHI
SE DI CFAR TE BEJ,VETEM PRAN DUA TE VIJ
ME GJITH FORCEN TE SHTRENGOJ,E TE DHUROJ DASHURI

JUELA :
REF :
UNE EDHE TI JEMI CIFTI ME PERFEKT SONTE
UNE EDHE TI JEMI PER NJERITJETRIN SONTE
BASHK NE TY DY NJE BOT SHUM E VECANT
YJET NE QIELL FLASIN PER NE KET NAT

XHENTY :
SI BURIM I NXEHTSIS DHE SI MRETERESH E NATES
CDO ZEMER E SHPON,ME TEFIN E SHPATES
SHTOHET ATMOSFERA,MBUSHET ME DASHURI
E UN VEC XHELOZI,KUR TE SHOF ME SYT E MI
NGA NJONI CEP NE TJETRIN CEP SHANS NUK ME JEP
QE TE TE AFROHMEM,NUK PO GJEJ SEBEP
JE NDRICIMI E KSAJ NATE,JE PRINCESHA ME E BUKUR
ME RITMIN E MUZIKES,FLUTURON PORSI FLUTUR
CDO KEND QE TE SHIKON,ME VEMENDJE E HUTON
PA TY KJO ZEMRA IME CDO MOMENT E PERJETON
TE DY PO KERCEJM,UN PA TY E TI PA MU
SYNIN PO MA MBYLLL, E BELIN PO MA LU
NUK DUROJ DOT MO,PO SHKOJ DREJT CMENDURIS
PO MHIPNOTIZON,PO SHTOHET RITMI I XHELOZIS
SPO DUROJ DOT MO,E GJURMET PO TI NDJEK
MOS U LARGO ME SHUM SE ZEMREN PO MA DJEG

JUELA :
REF :
UNE EDHE TI JEMI CIFTI ME PERFEKT SONTE
UNE EDHE TI JEMI PER NJERITJETRIN SONTE
BASHK NE TY DY NJE BOT SHUM E VECANT
YJET NE QIELL FLASIN PER NE KET NAT

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021