Teksti Origjinal

Graniti:
A del a sdel me mu,
Pergjigjjen pse sma thu,
Dalim rrim deri won,
Nuk na nin per kerkon.

Du met pas n`jeten e perditshme,
Per tjert je e paaritshme,
Ske nevoj mendjen me rrit
weq ni fjal jom tu e prit

o Beibe dalim bashk
sikur n`fillim qe t`thash
E dijm qka dojm
Njoni tjetrin nuk e ndrrojm

REF(2X)
-Na na na,oh oh oh
Nuk e di sa kem koh
Nje fjal qa do te thush
Mendjen kom me ta mush

2TON:
Prej fillimit e kom dit
Se na kena me dal,dal
Nuk ke newoj me thon asnje fjal,fjal
Nuk e di sa t`dojn sa t`thojn
N`fillim e kom thon po diqysh sun t`thojn
Na na na,oh oh oh
Du me ta ni per qdo nat at zo
Ndash ti ndash jo une temen kom me bo
Ma mir pot lajmroj me koh.

Graniti:
Ndash t`jap minuta shtes
Me ty du me marr pjes
qdo wen ku nen
Jom qaj qe per ty wjen

Du met pas n`jeten e perditshme
per tjert je e paAritshme
Ske nevoj mendjen me rrit
WEq 1 fjal jom tu e prit

O beibe dalim bashk
Sikur n`fillim qe t`thash
E dijm qka dojm
Njoni tjetrin nuk e ndrrojm

REF(2X)
-Na na na,oh oh oh
Nuk e di sa kem koh
Nje fjal qa do te thush
Mendjen kom me ta mush

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021