Teksti Origjinal

Aman jalla jalla
Se ç'osht kjo jeta
O edhe pleqt o ç'u bon o ashik e

More si t'ja boj hallin une e shkreta
O hajde shpirt
O te rrime o nji çik e

O sevdaja e shkret e
Osht shume e rond e
O sa nuk mundem ta duroj e

Aman paskon qenun shume e gjon e
O se pa ty aman
S'mun te rroj e

Aman mjer ai o qi zen merak e
O lum ai qe s'e ka provu e
Aman zemra shkrete o ç'i digjet flak e
O pse me zu o maraku mu e

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021