Teksti Origjinal

Atje poshtë moj n’ato gjerdhe
ah të prita mike oh pse s’erdhe
te prita mike oh moj pse s’erdhe
te zuri gjumi moj ah më gënjeve

Me zuri more më zëntë e rënda
oh dal në derë thërret nëna
kthehu bijë hajde oh moj brënda
oh se kemi punë oh të rënda

Oh nënë, moj nënë mavria
hallet dhe dertet e mia
nuk i di as Perëndia
veç kjo zemër oh mavria

Unë ty oh moj të kam thënë
oh po mos e pyet tët ëmë
bëj sikur do dalç në lëmë
ah të lozim siç lozëm prëmë

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020