Teksti Origjinal

Kqyrni çika kqyrni bija
Çka ka falun perendia

Çka ka falun perendia

Perendia e ka fale
Vellau jone o e ka mare

Vellau jone o e ka mare

Kqyrni çika kqyrni gra
Çka po merr motra per vlla

Çka po merr motra per vlla

A ka moter ma sevda
Se me marr nuse per vlla

Se me marr nuse per vlla

Gezohu gezohu nana jone
Shume e mire kunata jone

Shume e mire kunata jone

Em e mire moj em e madhe
Si xhamija me minare

Si xhamija me minare

Em me lira em pa lira
Kjo Lulija ma e mira

Kjo Lulija ma e mira

Em me nalle em pa nalle
Kjo Lulija ma e madhe

Kjo Lulija ma e madhe

Kush po vjen me lule n'dore x2

Kjo Lulija kunata jone
Aman aman aman aman e

Kush po vjen me syn e zi x2

Kjo Lulija shtatselvi
Aman aman aman aman e

Kush po vjen me temena x2

Kjo Lulija mashalla

Aman aman aman aman e

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021