Teksti Origjinal

Nje nate me hene.
Te diel ne mengjes.
Me engjejt rrugen nise,
Ti lart ne qiell.

Ate dite ditelidnjen kish,
Dhe yt vella.
Por shtatembedhjete vjec do mbetesh.
Per ty plakje s'ka.

Ref.
Po perse kaq shpjet Ergi ti na le.
Nje liqen me lot ne shpirt.
Edhe fjala s'del.
Eshte kthyer ne lot, se ti ike nga kjo bot'.

Do t'kendojme kete kenge.
Per ty do te jete.
Dhe perher do te kujtojme.
Nese ti degjon, nese ti na sheh, na bej dhimbjen ta harrojme.

Kthehu vec nje here.
Kthehu sado pak.
Lotet qe per ty bien,
S'do ndalojne aspak.

Enderr po na duket sot.
Qe ti nuk jeton.
Me mijera zera therrasin:
Eja Ergi thone.

Ref.2.x

Ku je Ergi, ku je ...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020