Teksti Origjinal

Më përvlove më shkrumove
kur më del n'mahallë përballë
pa ti puth nja kto dy faqe
dije shqpyrti s'ka mem dal
Pse poj mer moj ato shoqe
hajde vet mos m'le me hjek
kam mem shkri moj barsh si qiri
veq niher mem prek

Ref:2
oooooooohh sa t'jam gjallë moj
dade falma, falma naj sabah
masanej o edhe n'vdeksha
hiq mos t'vjen gjynah
qysh me mujt me nejt pat t'pa
lotin qysh mem nal oooohh
kur po t'shoh zemra veni o ka da mem dal

Edhe ty moj ashiqare
fort t'kam hi ne begeni
pse po i bjen me ato rrotlla
pse s'po vjen me hjek merzi
pse poj merr moj ato shoqe
hajde vet mos m'le me hjek
kam mem shkri o bash si qiri
veq niher mem prek

oooooooohh sa t'jam gjallë moj
dade,falma naj sabah
masanej o edhe n'vdeksha
hiq mos t'vjen gjynah
qysh me mujt me nejt pat pa
lotin qysh mem ndal oooohh
kur po t'shoh zemra veni o ka da mem dal
qysh me mujt me nejt pa t'pa
loti qysh mem ndal oooohh
kur po t'shoh zemra veni o ka da mem dal

sa t'jam gjallë moj
dade,falma naj sabah
masanej o edhe n'vdeksha
hiq mos t'vjen gjynah
qysh me mujt me nejt pat t'pa
lotin qysh mem ndal oooohh
kur po t'shoh zemra veni o ka da mem dal
qysh me mujt me nejt pat t'pa
loti qysh mem dal oooohh
kur po t'shoh zemra veni o ka da mem dal

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020