Teksti Origjinal

Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife t kuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Sod e mora nusen nusja sikur drit
bijat po i thoj nanes do te rrim
dhe naj dit ta njoftojna nusen
dojna mir me ba ta din zemrat
tona qka kan mar per vlla
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife t kuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Poj na bika nusja filxhanat me
kafe po i qeshka nuri hizmetin
pallafe do ta vesmi nanen ajo
din ma mir cila ma e para nusen
ndark me thirr
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife tkuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife tkuqe mashalla
moj ma e mira nuse

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020