Teksti Origjinal

Ku e kam vajzën, ku e kam djalin?
M’i kanë mbyll në burg të zi.
Farefisin m’a kanë tretur
larg në ishuj n’Itali.

Oh ju morët shpresën time, mos m’i çoni n’Itali.
Jo ata nuk kanë ba krime
për atdhe s’deshën robëni.

Të shkatërrojmë prangat mizore
hidhet nëna si rrufe.
Mitrolozi n’dorë tradhëtare
rrëzoi nënën përmbi dhe.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020