Teksti Origjinal

N'maje te shtepise u ngrit flamuri
Dasem te madhe ne po bojme
Edhe nanes po i qesh nuri
Djalin sot po e marton x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallzu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

Dil moj nane e priti krushqit
Po bijne nusen me duvak
Hajde nuse ardhsh e bardhe
Je si yll e je si hane x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallzu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020